CZARNE JEST BIAŁE powarsztatowe refleksje | after workshops

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się, pomimo tych ogromnych mrozów (które zabiły w warsztatowiczach ochotę na sesję streetową), spotkać i razem powalczyć w temacie tego co można zmienić w świadomości fotografa. Jeżeli wraz z tymi zmianami zmieni się rynek usług ślubnych – to dokonujemy małej rewolucji. Jestem pełen energii w tym kierunku. Kibicujemy i trzymamy kciuki za naszych warsztatowiczów – daliście nam zwrotnie dużo energii i pozytywnego myślenia.

Ani ja ani Robert nie czujemy się pozbawieni wiedzy czy stylu po tych warsztatach – jak to sugerowali co poniektórzy mędrcy forumowo-kuluarowi. To z czego wynika nasza fotografia siedzi w naszej głowie – nie da się tego ująć w zestaw pluginów, akcji i presetów, którymi można operować w wyłącznie w ramach własnej estetyki. Wszyscy mamy do dyspozycji te same narzędzia – wyłącznie my sami decydujemy o ich doborze, sposobie użycia.

Warsztaty dały nam ogromną możliwość uporządkowania i zweryfikowania doświadczeń i wiedzy. To zdecydowanie wartość dodatnia, bezcenna, nieprzeliczalna na cokolwiek. Dzięki temu jesteśmy z Robertem o dwie mile do przodu w ujęciu zwykłych dwóch tygodni kalendarzowych – aż się boję pomyśleć co będzie po kilku edycjach. Cieszy nas to, że formuła naszych warsztatów wpisała się dość dobrze w istniejące już na rynku, nie powielając ani nie wchodząc w czyjś pomysł warsztatowy. Od razu informacja – planujemy zorganizowanie warsztatów będących wyłącznie sesją, natomiast nie zamierzamy łączyć sesji i wykładów. Mamy za dużo do powiedzenia w ciągu dwóch dni, aby robić w ciągu nich jeszcze sesję plenerową. Być może większą atrakcją dla warsztatowiczów byłoby przygotowanie przez nas podcastów wideo zawierających przydatne sztuczki oświetleniowe i sesyjne. Myślimy nad tym.

Dzisiaj jako zapowiedź tematu relacji z warsztatów – zdjęcie zbiorowe (niestety dwóch uczestników musiało wyjść chwilę wcześniej) z poziomu kostki – jeżeli zrewolucjonizuje zdjęcia grupowe w fotografii ślubnej – no cóż… canon 5dmk2, fisheye C15, f5, t40, iso6400, manual focus. A świetna (co dla mnie oczywiste) fotorelacja Sylwi Szuder na jej blogu. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy!

warsztaty czarne-jest-biale Robert Korybut-Daszkiewicz okamgnienie Marcin Rusinowski 5czwartych

Privacy Preference Center