10 rzeczy na iPhone wartych grzechu

kiedyś Marcin obiecał Robertowi, że wypisze na blogu najlepsze aplikacje na iPhona. Było to rzecz jasna z półtora roku temu, lista rośnie, niesamowite rzeczy na iPhone powstają – poniżej 10 tematów zbiorczych – z perspektywy od pierwszego iPhona, przez iPhone 3G aż po 3Gs.

1. Facebook. Twitter. Skype. Flickit. WordPress. Linkedin. Allegro. eBay. Amazon. za darmo i całkiem funkcjonalnie.

2. Hipstamatic. fotografowanie iPhonem nabrało zupełnie nowego wymiaru. Pano. Panolabs. banalnie proste proste tworzenie panoram. Tiltshiftgen. robi się modnie nieostro.

3. Netnewswire. FeeddlerRSS. xFeed. czytnik RSS połączony z Google Reader.

4. Things. GTD w pełnym wymiarze – szczególnie jeżeli mamy wersję na komputer stacjonarny.

5. iFiles. podręczny dysk i udostępnianie plików przez Wifi.  Bump. iPhonowe wymieńmy się wizytówkami.  FTPontheGO. bardzo funkcjonalny klient FTP.  Analytics. raporty prosto z Google. Dropbox. dyski internetowe.

6. Office2. Odpowiednik Word’a i Excela plus możliwość korzystania z Google Docs.  Dragon Dictation. kiedyś będę tak mówił po angielsku, że zanotuje wszystko bez błędów.

7. Prochords. genialny asystent przewrotów akordowych. Shazam. SoundHound. czyli jaka to melodia.

8. Remote. zdalne sterowanie muzyką na maku. Keynote remote. sterowanie prezentacjami Keynote na Maku (przez wifi).

9. Sol. wschody i zachody słońca. iGCT, Mytrack, GPS Kit, Distance – do lokalizacji, geocachingu i robienia tras.  Kayak. Booking.com. Hotel booker. szukanie hoteli, połączeń lotniczych etc.

10. Smartstudiopro. pakiety, zlecenia, Klienci, zadatki.  Roadtrip. niestety wiem ile pali nasz Jeep.  Gotexpenses. do śledzenia wydatków. Jetsetexpenses. wyjątkowo dobre na śluby wyjazdowe do śledzenia na co wychodzą pieniądze.

2 Comments
 • Oleśku
  Posted at 13:04h, 04 October Reply

  Brakuje jeszcze aplikacji do ustawiania światła w studio 😉
  A jest taka, oj jest ;))

 • Adam Ludwik
  Posted at 14:53h, 04 October Reply

  No, ładnie … ładnie …. 🙂 a poza tym : WeatherPro ; AroundMe ; TweetDeck ; Flashlight i MiastoMuzyki … 😉 a nader wszystko iPhone’a 4 by to wszystko widzieć na Retina Display z rozdzielczością 960 x 480 pix ;):). Dobry post Marcinie !!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.