Ada Daniel – reportaż

Ada i Daniel wzieli ślub w małym miasteczku w jurze krakowsko-częstochowskiej, pomiędzy skałami, w zupełnie jesiennej aurze zakłóconej siąpiącym deszczem. Nie przeszkadzało im to przejść przez ten dzień z uśmiechem na ustach. L.O.V.E. Chociaż nie dopisała pogoda to zdecydowanie był to naprawdę fajnie zorganizowany ślub, miło było też zobaczyć parę osób znanych mi już z innych reportaży.
kliknij aby odtworzyć | click to play

7 Comments
 • Martin Bartnicki
  Posted at 12:52h, 06 January Reply

  Super pokaz, super zdjęcia, zwlaszcza te “gangsterskie” na koncu.
  I fajne zmiany na blogu. Pozdrawiam

 • R
  Posted at 13:56h, 06 January Reply

  No ja nie zgodze sie z przedmowca w kwestii bloga. MZ jest za ciezki. Nie zmienia to faktu, ze bede zagladal reglarnie.

 • Marcin Rusinowski
  Posted at 14:03h, 06 January Reply

  a co to znaczy za ciężki? za duże zdjęcia, za długo się ładuje, za dużo zdjęć?

 • Grzesiek Kuriata
  Posted at 07:17h, 07 January Reply

  z blogiem wszystko w porządku, a nawet lepiej – miodzio!

 • R
  Posted at 10:42h, 07 January Reply

  Za ciezki w sensie odbioru. Tlo jest zbyt absorbujace. Jestem zwolennikiem prostych konstrukcji graficznych pozwalajacych skupic sie na zdjeciach. MZ tlo zakloca odbior. Za duza jest czolowka. Na LCD 17′ i wiecej w miare ok, ale na malych notebookach jest za duze. Podkreslam jednak, ze to tylko moje zdjanie. Zdjecia bdb, ilosc nie jest problemem. 🙂 Dobra, wiecej nie bede marudzil bo bana dostane.

  • Marcin Rusinowski
   Posted at 14:41h, 07 January Reply

   “Za ciezki w sensie odbioru. Tlo jest zbyt absorbujace. Jestem zwolennikiem prostych konstrukcji graficznych pozwalajacych skupic sie na zdjeciach. MZ tlo zakloca odbior. Za duza jest czolowka. Na LCD 17′ i wiecej w miare ok, ale na malych notebookach jest za duze. Podkreslam jednak, ze to tylko moje zdjanie. Zdjecia bdb, ilosc nie jest problemem. 🙂 Dobra, wiecej nie bede marudzil bo bana dostane.”

   Może w ramach odpowiedzi nakreślę nasze założenia: 1. to jest bardziej blog-site niż blog. nie wiem do końca jaką formę to przybierze końcowo – może zrezygnuję z tego slideshow, może będzie opcjonalny – natomiast – ma on takie samo zadanie jak pierwszy slideshow na stronie 5fourths.com – pokazać trochę naszych zdjęć – pierwsze wrażenie ma być związane ze zdjęciami. zdjęciami ślubnymi. na samej zawartości bloga w ramach pierwszego wrażenia nie chciałbym bazować. 2. to jest bardziej blog niż fotoblog. czyli będą się pojawiać też treści stricte tekstowe 3. zdjęcia są wielkości 900px. to są małe zdjęcia – na 5fourths.com mamy zdjęcia z rozdzielczościach 2000x1200px -inna sprawa, że tam jest to automatycznie skalowane do rozmiaru ekranu. W kwestii tła – nieco je przyciemniłem (ale w sumie samoczynnie – zanim padł ten komentarz). Nie powinno już tak rzucać się w oczy.

   Teraz brutalna statystyka: od początku roku blog zalicza ok. 150-280 unikalnych odwiedzin dziennie. w statystyce miesięcznej jest to ponad 2000 unikalnych czytelników i ponad 8000 odwiedzin. miesięcznie. Bardzo dużo osób czyta/ogląda blog poprzez czytniki RSS. Ja jestem leniwy do tego stpnia że czytam/oglądam blogi na iPhonie, same prezentacje flashowe oglądam na 17 calowym laptopie z ekranem HD. Realia najbardziej pokrzywdzonych: w rozdzielczości 1024×768 zdjęcia pionowe nie są widoczne w całości na ekranie. Takich użytkowników 5czwartych.com ma 20%. Cała reszta pracuje w dużo większej rozdzielczości lub nie korzysta z przeglądarek (vide czytniki RSS), które skalują zdjęcia do rozdzielczości ekranu.

   Na koniec: nadal nie jestem pewien nie wiem co to oznacza “za ciężki w sensie odbioru”. Wizualnie? za dużo elementów? być może trzeba je rozsunąć od siebie (np. slideshow od innych zdjęć). Slideshow jest teraz bardzo powolny (circa 1 zdjęcie 10 sekund). To jest żywa koncepcja wizualna. Będzie się zmieniać, natomiast istotna jest też stricte zawartość. “Skórka” bloga to jest coś co można do skutku dopracowywać 🙂

 • Kurt Vinion
  Posted at 00:47h, 09 January Reply

  I love this body of work – great seeing!

Leave a Reply