chwilę nas nie było… (o tepsie, liveboxie i kupowaniu w MediaMarkt)

Melduję, że dzielnie walczymy z czasem i kolejnymi ślubami. Ale tym razem historyjka z życia liveboxa tpsa.
Przez ostatnie dni ciągłe restarty, zwisy, wyłączanie wifi – już miałem teorię spiskową o włamaniu do sieci. Taki livebox to niby fajna rzecz. Jego efektywność działania to z kolei rzecz banalna, lecz frustrująca, gdy coś teoretycznie działa, a w praktyce… wisi. Biała puszka z kretyńsko pulsującym logiem tpsa (i nie można tego wyłączyć) zwany liveboxem (swoją drogą – fenomen – bylejactwa i fatalnego serwisu, bo jeżeli nie działa to wg serwisu “trzeba restartować” lub “trzeba przywrócić ustawienia fabryczne” – taka windows prawda działania.) wędruje na wieczność do swojego właściciela czyli tepsy, my staliśmy się posiadaczami miłego dla oka i działającego od pierwszego włączenia modemu/routera/switcha Netgear’a. Zabawne – kupiony w Mediamarkt – przy klasycznym przykładzie sprzedawcy-specjalisty bez uzasadnień.
– Niech Pan kupi asusa.
– Ale czemu?
– Bo nie mamy innych do neostrady.
Robię duże oczy i wyciągam Panu z półek trzy modele Netgear’a, dwa Linksysy i jednego Dlinka.
– A te to nie wiem, ale ponoć tamten asus jest dobry.
Asusa nie kupiłem, nie znam firmy, Tommy-bro polecił Netgear’a. W tym temacie mu wierzę, nawet jeżeli kupując nie-asusa przepłacam. Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

2 Comments
 • Alkatar (a.k.a Kuzyn)
  Posted at 15:07h, 30 September Reply

  Pod spodem, sa dwa czarne guziki. Jeden do wylaczenia LB drugi do wyłączenia tego idiotycznego napisu. Polecam takze mod do LB. Otwiersza i wymieniasz władkę z logo TP na na przykład Wielkiego Pe… i odsyłasz do TP lub zaprzyjaźnionej stacji telewizyjnej 😉

  T.

 • Alkatar (a.k.a Kuzyn)
  Posted at 15:09h, 30 September Reply

  UPDATE za ostatniej chwili!!!

  a.a.k.a (and also known as) “Tommy-bro”

  😀

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.