day in the life: 18.04.2009 – kontrast | the contrast

Nijak tej klatki nie mogę powiązać z samym ślubem Ani i Witka – choć jest to tzw. pomiędzyklatka. Dla kontrastu tego pięknego dnia miałem wokół bezdomnych, żebraków, osoby – które stają się zwykle łatwym łupem streetowców. candid? lifestyle? moment? kiedyś prześladował mnie obraz rumunki z dzieckiego klęczącej przy wyjściu z kościoła – do tego stopnia że śniło mi się to w odstępach przez pół roku. Coś co umknęło mi na jednym reportażu – coś co pominąłem, dzisiaj chłonę jak sucha gąbka każdy element. To nie jest zdjęcie do albumu dla Pary. Pomiędzy tymi bąbelkami i promieniami słońca zobaczyłem smutek, bezradność – absolutny kontrast do szczęścia i miłości Ani i Witka. To jest zdjęcie – refleksja dla mnie, być może jeszcze dla kogoś  – o tym żeby pamiętać jak wiele się ma – rodzinę, miłość, pracę, szczęście. Czasem dane jest zobaczyć za dużo. Dobra – nie ględzę – wszystko przez 13mm ma głowie. Dla łowców cyferek: stara jak świat piątka, 14L, iso800, f11, t1/60.

aniawitek_18042009__319

6 Comments
 • Krzysztof S.
  Posted at 17:58h, 23 April Reply

  Wiesz Marcin, moje doświadczenia z takimi ludźmi są bardzo negatywne. Często są to osoby niechcące podjąć się normalnej pracy. Osoby które swoje kalectwo albo niezaradność wykorzystują żebrząc pod kościołem. Wykorzystują naszą wiarę żądając wręcz o pieniądze. W momencie gdy nic im nie dasz stają się nieraz agresywne. W dzisiejszych czasach państwo w jakiś sposób troszczy się o najbiedniejszych a osoby które naprawdę potrzebują nie mają honoru prosić pod kościołem o pieniądze…

 • Jakub Koniak
  Posted at 19:34h, 23 April Reply

  Dobre reporterskie zdjęcie. To jest to co lubię najbardziej. Twoje się do nich zalicza, bez koloryzacji i cukierków. Brutalna rzeczywistość. Szczęście i bezradność w jednym kadrze.

 • Jacek Taran
  Posted at 10:04h, 24 April Reply

  Świetne ujęcie, zwłaszcza z tymi bańkami mydlanymi, które nadają naprawdę metaforycznego sensu…. Też staram się na każdym ślubie zrobić jakieś, jak to ująłeś “pomiędzyklatki”. Moje podobne w tym temacie już widziałeś.

 • Konrad
  Posted at 10:33h, 25 April Reply

  Za Krzyśkiem. Śmieszy mnie jak widzę na skrzyżowaniu gościa, który chodzi bez nogi i “zbiera na protezę”. W naszym państwie każdy, nawet bezdomny i ćpun może dostać protezę za darmo. A fotka fajna.

 • foto-slubne.info
  Posted at 11:11h, 25 November Reply

  hm, a ten, Młodzi dostali to zdjęcie?:)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.