kradną strony…

Koledze z forum FFS, Tomkowi Kaźmierczakowi ukradziono projekt strony. Tzn. Tomek sobie sam zrobił stronę, zaprojektował, nabiedził w HTML i miał.

www_tomek

Aż pewnego ranka się okazało, że niejaki pan Rafał H. też cieszy się nową stroną… tyle że pobraną w całości od Tomka.

www_kradziez1

www_kradziez2

Akcja maksymalnie bezczelna: nie dość że pan Rafał H. ukradł cały wygląd strony to jeszcze się pod tym podpisał. Prawa kradzieży zastrzeżone: Tomek – fakturkę temu panu za wykorzystanie projektu + 2x wpłata na cele charytatywne. A jak nie – to do prokuratury z tym.

POSTSCRIPTUM (8.04.2009):
od Tomka:
Pan Rafał H. ostatecznie wykazał skruchę oraz wyraził żal z powodu nieprzemyślanego wykorzystanie strony internetowej nie będącej jego autorstwa, zobowiązał się również do naprawienia wszelkich szkód związanych z zaistaniałą sytuacją. W związku z czym na dzień dzisiajszy sprawę należy uznać za zamkniętą.

ode mnie:
Na prośbę Tomka usunąłem usunąłem nazwisko Rafała H. z wpisu i tagów oraz ze screenów tamtej strony. Chociaż – myślę, że Google i tak skazały go na pamięć tego przywłaszczenia projektu. Nie ma kary – nie ma wiary.

5 Comments
 • Jacek
  Posted at 10:57h, 18 March Reply

  E tam zaraz złodziej… taki pomysłowy Dobromir! 🙂

  • Marcin Rusinowski
   Posted at 11:28h, 18 March Reply

   Jacek, a tak w ogóle ta jego ręka w Twojej kieszeni nie była tak do końca jego a nie ma pewności czy napewno kieszeń Twoja 🙂

 • Adam Kozłowski
  Posted at 11:03h, 18 March Reply

  To jest poprostu zwykłe hamstwo i bezczelność. Takie sprawy trzeba piętnować.

 • Marcin S
  Posted at 13:11h, 23 March Reply

  Na stronie był adres e-mail, napisałem co sądzę o jego pracy i własnej koncepcji na witrynę, chciałem i Was zachęcić do tego samego, lecz ….

  zupełnie niespodziewania otrzymałem odpowiedz:

  “Przepraszam za strone.. Zostala juz usunieta z serwera. Poprosilem znajomego zeby mi szybko strone interneowa i wrzucil na serwer poniewaz nie mam w tym zielonego pojecia. Przepraszam za problemy praw autorskich…

  Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam…”

  i faktycznie strony już niema.

 • Rafał Humanowski
  Posted at 17:30h, 23 March Reply

  Doceniam Waszą prace fotografów i jest mi cholernie głupio z tą stroną internetową ze tak wyszlo….. Stronę kazałem usunąć z serwera. Umieszczona byla ok. 6 dni temu, więc popularnosci nie uzyskala jeszcze i nie uzyska bo juz jej nie ma na serwerze…Ogolnie zajmuje się wideofilmowaniem, mam w tym fach. Fotografia jest mi obca. Jesli Pan Tomasz jest fotogrfem z tego co zrozumiałem, mogę polecać Pana Tomasza również moim klientom w ramach częściowej rekompensaty.

  Dziekuje za dzisiejsze powiadomienie o zlamaniu praw autorskich i jeszcze raz przepraszam za tą całą sytuacje. Obiecuje, że tak przykra sprawa już sie więcej nie powtorzy.

  Rafał Humanowski

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.