kradną strony…

Koledze z forum FFS, Tomkowi Kaźmierczakowi ukradziono projekt strony. Tzn. Tomek sobie sam zrobił stronę, zaprojektował, nabiedził w HTML i miał.

www_tomek

Aż pewnego ranka się okazało, że niejaki pan Rafał H. też cieszy się nową stroną… tyle że pobraną w całości od Tomka.

www_kradziez1

www_kradziez2

Akcja maksymalnie bezczelna: nie dość że pan Rafał H. ukradł cały wygląd strony to jeszcze się pod tym podpisał. Prawa kradzieży zastrzeżone: Tomek – fakturkę temu panu za wykorzystanie projektu + 2x wpłata na cele charytatywne. A jak nie – to do prokuratury z tym.

POSTSCRIPTUM (8.04.2009):
od Tomka:
Pan Rafał H. ostatecznie wykazał skruchę oraz wyraził żal z powodu nieprzemyślanego wykorzystanie strony internetowej nie będącej jego autorstwa, zobowiązał się również do naprawienia wszelkich szkód związanych z zaistaniałą sytuacją. W związku z czym na dzień dzisiajszy sprawę należy uznać za zamkniętą.

ode mnie:
Na prośbę Tomka usunąłem usunąłem nazwisko Rafała H. z wpisu i tagów oraz ze screenów tamtej strony. Chociaż – myślę, że Google i tak skazały go na pamięć tego przywłaszczenia projektu. Nie ma kary – nie ma wiary.

5 komentarzy
 • Jacek
  Posted at 10:57h, 18 marca Odpowiedz

  E tam zaraz złodziej… taki pomysłowy Dobromir! 🙂

  • Marcin Rusinowski
   Posted at 11:28h, 18 marca Odpowiedz

   Jacek, a tak w ogóle ta jego ręka w Twojej kieszeni nie była tak do końca jego a nie ma pewności czy napewno kieszeń Twoja 🙂

 • Adam Kozłowski
  Posted at 11:03h, 18 marca Odpowiedz

  To jest poprostu zwykłe hamstwo i bezczelność. Takie sprawy trzeba piętnować.

 • Marcin S
  Posted at 13:11h, 23 marca Odpowiedz

  Na stronie był adres e-mail, napisałem co sądzę o jego pracy i własnej koncepcji na witrynę, chciałem i Was zachęcić do tego samego, lecz ….

  zupełnie niespodziewania otrzymałem odpowiedz:

  „Przepraszam za strone.. Zostala juz usunieta z serwera. Poprosilem znajomego zeby mi szybko strone interneowa i wrzucil na serwer poniewaz nie mam w tym zielonego pojecia. Przepraszam za problemy praw autorskich…

  Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam…”

  i faktycznie strony już niema.

 • Rafał Humanowski
  Posted at 17:30h, 23 marca Odpowiedz

  Doceniam Waszą prace fotografów i jest mi cholernie głupio z tą stroną internetową ze tak wyszlo….. Stronę kazałem usunąć z serwera. Umieszczona byla ok. 6 dni temu, więc popularnosci nie uzyskala jeszcze i nie uzyska bo juz jej nie ma na serwerze…Ogolnie zajmuje się wideofilmowaniem, mam w tym fach. Fotografia jest mi obca. Jesli Pan Tomasz jest fotogrfem z tego co zrozumiałem, mogę polecać Pana Tomasza również moim klientom w ramach częściowej rekompensaty.

  Dziekuje za dzisiejsze powiadomienie o zlamaniu praw autorskich i jeszcze raz przepraszam za tą całą sytuacje. Obiecuje, że tak przykra sprawa już sie więcej nie powtorzy.

  Rafał Humanowski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.