skąd to wiem

Dzisiaj napiszę Wam o tym skąd wiem. Skąd wiem że kolega X napisał o wpja/agwpja/5czwartych. Nikt o zdrowych zmysłach mam nadzieję nie myśli, że wchodzę na blogi i czytam/szukam. Sam skierowałbym się na leczenie psychiatryczne w przypadku tak chorobliwej chęci szukania czegoś na własny temat. Na szczęście jest coś takiego jak monitorowanie fraz. Wersja najprostsza i darmowa: Google Alerts. Oczywiście – oprócz rzeczy nas interesujących trafimy na wszystko co indeksuje Google. I tak np. Dorota i Michał będą mieli duży problem z odcedzeniem setek postów dotyczących zakazu palenia papierosów w Białym Domu wprowadzonego przez prezydenta Barack’a Obamę 🙂

Jak skorzystać z Google Alerts? Odwiedzić podaną przez mnie stronę. Jeżeli mamy konto Google to musimy zalogować się – da nam to możliwość edytowania później naszych śledzonych fraz. Wszystko co musimy zrobić to wpisać interesującą nas frazę w pole szukania – w efekcie otrzymamy albo możliwość otrzymywania powiadomień na maila (wtedy musimy wybrać albo otrzymywanie powiadomień o okreśłonej częstotliwości na maila) albo tworzony jest kanał/feed newsowy (do śledzenia w czytniku np. w darmowym czytniku googli, iphonie lub gdziekolwiek to chcemy robić). Proste? Efektywne? Ja powiem szczerze świetnie się bawię czytając różne mniej lub bardziej miłe wypowiedzi w interesujących mnie tematach. Aha – cała idea śledzenia fraz przez Google Alerts dla mnie jest ideą oszczędności czasu. Wszystko co chciałbym wiedzieć i co mogę znaleść dzięki Google dostaję na tacy w postaci kanału RSS.

googlealerts

Dla chętnych do zostania Sherlockiem linki do kanałów newsówych ustawionych przeze mnie: WPJA | AGWPJA | wedding photojournalism

PS. jeżeli ten post wydał Ci się przydatny, w czymkolwiek Ci pomógł to napisz to w komentarzu. Być może zmotywuje mnie to do podzielenia się innymi bananie prostymi i funkcjonalnymi rzeczami. Być może ten rok będzie oznaczał dzielenie się wzajemnie wiedzą. To jest zawsze sytuacja win-win.

11 Comments
 • Martin Bartnicki
  Posted at 17:31h, 12 January Reply

  Bardzo przydatne a ja o tym niewiedzialem, dzięki 🙂
  ps:chodzi to na iphonie? Bo mi dwa razy wywalilo że coś nie tak

  • Marcin Rusinowski
   Posted at 17:36h, 12 January Reply

   ale chodzi Ci o feedy czy o same Google Alerts? Google Alerts jako frontend są w wersji beta, więc mogą się wywalać, chociaż tam jest w sumie tylko prosty formularz. Ja ustawiałem sobie frazy na Macbookupro, odczytuję to w netnewswire już na iphonie i działa.

 • Agnieszka Porada
  Posted at 21:23h, 12 January Reply

  Blondyna dziękuje ogromnie 🙂 świetna sprawa 🙂

 • Krzysztof Tkacz
  Posted at 22:41h, 12 January Reply

  thx 🙂 przydatne przydatne – dziękować 🙂

 • Martin Bartnicki
  Posted at 10:41h, 13 January Reply

  chodzilo o feedy ale już zalatwione, dzięki

 • Marcin
  Posted at 14:13h, 13 January Reply

  Ten post wydał mi się przydatny 🙂 Myślę, że to bardzo dobry początek kategorii know-how.

 • Adam Kozłowski
  Posted at 13:46h, 14 January Reply

  Nawet o czymś takim nie wiedziałem. Dzięki bardzo!

 • aife
  Posted at 15:45h, 19 January Reply

  Kolejna przydatna informacja, dziękuję 🙂

 • Michał Schabowski
  Posted at 23:50h, 20 January Reply

  no to już wiem jak mnie wyśledziłeś:)

  • Marcin Rusinowski
   Posted at 09:22h, 21 January Reply

   zajęło to 5 sekund 🙂 – wystarczyło poczekać na indeksację przez Googlebot.

 • Krzysztof Serafiński
  Posted at 21:44h, 09 December Reply

  Dobry artykuł, dzięki Marcin

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.