Dlaczego 5czwartych

Chcemy móc traktować każdego Klienta w sposób wyjątkowy, to jaki ma pomysł na swój dzień ślubu, to czego oczekuje od nas. Nie zależy nam na dużej ilości Klientów, których siłą rzeczy nie będziemy w stanie obsłużyć należycie nawet na poziomie spotkań, rozmów, nie wspominając już o efektach zdjęciowych.

Od kilku lat wypracowujemy swój własny, niepowtarzalny i niezwykle skuteczny w tym gatunku fotografii styl pracy – pozwalający nam w każdych warunkach uzyskać rezultat na światowym poziomie. Każdy ślub i każdą parę traktujemy indywidualnie, to oprócz naszego wieloletniego doświadczenia jedna z rzeczy, za które płaci Klient.

Zawsze myśleliśmy o zdjęciach w kategorii “bezcenne”.

“Bezcenne” jako zupełne przeciwieństwo “bezwartościowe”. Bezcennne, niedoodtworzenia, niedopowtórzenia, najistotniejsze – bo na całe życie – mówi się, że to najważniejsza inwestycja i najtrudniejszy wybór. Pamięć zaciera się wraz z upływem czasu, pozostają zdjęcia.

Nasza oferta usług fotograficznych skierowana jest do osób wymagających, do kogoś, kto ma potrzebę posiadania dobrych i przede wszystkim niepowtarzalnych, nieschematycznych zdjęć ze ślubu, kto widzi różnicę i znajduje zamknięte w naszych kadrach rzeczy, które są naszym “oczkiem w głowie”: emocje, uczucia i relacje pomiędzy ludźmi. Klienta, który czuje na zdjęciach zapach tego dnia, ciepło jakie bije od ludzi zatrzymanych przez nas w fotografiach.

Szukamy naszymi zdjęciami Klienta, dla którego na liście oczekiwań wobec fotografa są: dyskrecja pracy, estetyka kadru, naturalna kolorystyka zdjęć. Klienta, który przez słowo “reportaż ślubny” rozumie to co my: niepozowane, niereżyserowane zdjęcia pokazujące ludzi i rzeczy jakimi są. Ich naturalność, spontaniczność, wzajemne relacje. Niektórzy fotografowie piszą o najnowszym sprzęcie, ilości megapikseli, hiperjasnych obiektywach. Nic z tych rzeczy nie robi zdjęcia. Zdjęcie robi fotograf. Zdjęcie, które nie powstało chwilę wcześniej w głowie fotografa to wypadek czy raczej przypadek – mało prawdopodobne, by powstało więcej takich zdjeć.

Ślub jest takim zestawieniem ludzkich charakterów i reakcji, których nie da się do końca wyreżyserować, wręcz próbując reżyserować tracimy cały potencjał autentyczności ludzi, nie wspominając o umykających sytuacjach, które każdy ślub czynią wyjątkowym. Trzeba być bardzo uważnym i wnikliwym obserwatorem, aby móc przewidzieć czyjeś zachowania, być na nie gotowym. Jesteśmy otwarci na to co jest i co widzimy, a nie na to, co chcielibyśmy, aby było.

Jeżeli widzicie w naszych pracach te wspomniane różnice ijeżeli oczekujecie od swojego fotografa, żeby zdjęcia opowiedziały historię (to przeciwieństwo sytuacji, gdy trzeba opowiedzieć historię o zdjęciach) to warto zainwestować w dobrego, doświadczonego fotografa. Im będzie dalej od ślubu, tym bardziej docenicie jego doświadczenie i to, że zamiast zbierać zdjęcia do swojego nieco pustego portfolio pomijał rzeczy istotne dla Was.

Przyjrzyjcie się całym materiałom fotograficznym osób jakie rozważacie na swoich fotografów. Czy są schematyczne, przede wszystkim czy są ciekawe, naturalne (o ile to dla Was ważne) czy oglądając je macie wrażenie, że znajdujecie się na tym ślubie, wśród tych ludzi – bo to warunek autentyczności zdjęć.

Nie jesteśmy fastfoodem fotograficznym, wykonujemy rocznie maksymalnie 25 reportaży ślubnych, jeżeli nasze zdjęcia przekonują Was, zapraszamy TUTAJ.

Od 2014 roku oferujemy Klientom jako uzupełnienie naszej oferty zdjęciowej również film ślubny.